آموزش استفاده از بلومبارد

آموزش جامع پلتفرم بلامبارد

بلامبارد (به انگلیس: blombard) یک سیستم وام‌دهی با بهره‌گیری از ارزهای دیجیتال است که بصورت کاربر به کاربر (P2P) عمل می‌کند. هم تامین موجودی صندوق وام و هم دریافت وام توسط کاربران انجام می‌شود. بلامبارد یک پلتفرم بسیار ساده است. ابتدا باید یک ارز دیجیتال مثل بیت کوین را به عنوان ضمانت در کیف پول داشته باشید. سپس تا ۹۰٪ از مبلغ ضمانت را می‌توانید وام فوری و آنی دریافت کنید.

بلامبارد چیست؟

بلمبارد نامی است که از ترکیب دو کلمه ب و لمبارد به وجود آمده است. ، ب مخفف بیت ‌کوین و لمبارد در زبان روسی به معنای Pawnbroker یا pan shop در زبان انگلیسی است، در اصطلاح فارسی، این مفهوم به عنوان سمساری یا مغازه گروبرداری شناخته می‌شود. در این نوع از فعالیت‌ها، افراد می‌توانند کالا یا اجناس با هر نوع دارایی خود را به عنوان ضمانت به امانت بدهند و به جای آن پول نقد دریافت کنند که به صورت وام مدت‌دار ارائه می‌شود. سپس در زمان تعیین شده، می‌توانند پول وام را پس بدهند و کالا یا دارایی خود را بازپس بگیرند.

بلمبارد به عنوان یک پلتفرم وام‌دهی با استفاده از ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. این پلتفرم به تریدرها امکان می‌دهد تا با استفاده از ارزهایی که در اختیار دارند، تا ۹۰٪ ارزش آن‌ها را به شکل وام تتری دریافت کنند و از آن برای ترید کردن استفاده کنند.

آموزش ثبت نام در پلتفرم بلامبارد

برای ثبت‌نام در پلتفرم بلامبارد، می‌بایست به آدرس رسمی وبسایت  HYPERLINK “https://blombard.com/”blombard.com مراجعه فرمایید. در این صفحه، دو روش ثبت‌نام برای شما فراهم شده است که در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح داده شده است.

.

در روش اول، شما بایستی ایمیل شخصی خود را در بخش Enter Your Email وارد نموده و سپس بر روی گزینه Get Started کلیک نمایید.

در روش دوم، شما می‌توانید ابتدا در منوی بالای سایت، بر روی گزینه Dashboard کلیک کنید تا به صفحه اصلی ثبت نام وارد شوید. سپس با توجه به توضیحات و عکس‌های زیر، فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید.

.

1لطفاً در این Email Address بخش، ایمیل خود را وارد نمایید.

2لطفاً در این بخش Password، یک رمز عبور قوی برای حساب خود وارد کنید. این رمز عبور باید شامل حروف کوچک، بزرگ، اعداد و نمادها باشد.

3لطفاً در این بخش Re-type Password، رمز عبور خود را دوباره وارد کنید تا اطمینان حاصل شود که رمز عبور صحیح است.

بعد از تکمیل کردن فیلدهای بالا، لطفاً بر روی دکمه Register کلیک کنید تا ثبت‌نام شما تکمیل گردد.

آموزش کار با پلتفرم بلامبارد

.

بعد از ورود به پلتفرم بلامبارد، شما می‌توانید از قسمت Wallet اکانت خود را شارژ کنید و به بخش Borrow رفته و وام درخواست دهید. همچنین به عنوان تامین کننده، می‌توانید از بخش Supply سود دریافت کنید. در ادامه، هر بخش را به طور کامل آموزش خواهیم داد، بنابراین نگران نباشید.

آموزش شارژ اکانت بلامبارد

برای شارژ اکانت، شما باید به بخش Wallet از منوی پایین پلتفرم وارد شوید. در این بخش، شما می‌توانید رمزارز مورد نظر خود را انتخاب کرده و اکانت خود را شارژ نمایید.

.

برای شارژ اکانت دلار تتر، شما باید گزینه USDT را انتخاب کنید و سپس به بخش Details این ارز دیجیتال وارد شوید. در این بخش، شما می‌توانید جزئیات مربوط به شارژ اکانت دلار تتر را مشاهده و عملیات شارژ را انجام دهید.

.

برای شارژ اکانت، ابتدا باید روی گزینه Deposit در قسمت ۱ کلیک کنید و سپس در قسمت ۲، شبکه ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. این پلتفرم از شبکه‌های اتریوم (ETH)، ترون (TRC-20) و بایننس (BEP-20) پشتیبانی می‌کند. با انتخاب شبکه مورد نظر، می‌توانید به شارژ اکانت خود ادامه دهید.

در قسمت ۳، شما باید در کادر Amount مقداری که می‌خواهید به این پلتفرم واریز کنید را وارد نمایید. سپس برای شارژ اکانت، باید روی دکمه Get Wallet Address کلیک کنید تا به شما یک آدرس کیف پول برای واریز این رمزارز ارائه شود. با استفاده از این آدرس، شما می‌توانید مقدار مورد نظر خود را به اکانت خود در پلتفرم واریز کنید.

آموزش دریافت وام در پلتفرم

برای دریافت وام در پلتفرم بلامبارد، شما باید از منوی پایین وارد بخش Place Order شوید. در این بخش، وارد قسمت Borrow شده و طبق توضیحات پایین، یک اوردر برای دریافت وام ثبت می‌کنید.

.

در بخش COLLATERAL، شما باید وثیقه یا ضمانت خود را انتخاب کنید. برای این کار، قبل از ورود به این بخش، شما باید از بخش Wallet وثیقه مورد نظر خود را شارژ کرده باشید. سپس می‌توانید از میان وثیقه‌های موجود، موردی را برای استفاده به عنوان ضمانت برای دریافت وام انتخاب کنید.

در قسمت ۲ نیز، شما باید مقدار وثیقه را وارد کنید. می‌توانید مقدار وثیقه را به صورت دستی وارد نمایید یا با استفاده از گزینه Max، کل موجودی وثیقه خود را انتخاب کنید. این گزینه به شما امکان می‌دهد تا مقدار بیشتری از وثیقه خود را به عنوان ضمانت برای دریافت وام استفاده کنید.

در بخش Collateral Value، ارزش وثیقه شما مشخص می‌شود که شما می‌توانید تا 90% از ارزش وثیقه خود را به عنوان وام دریافت کنید.

در بخش INTEREST RATE یا نرخ سود، شما می‌توانید به دو روش اوردر گرفتن وام را انتخاب کنید.

در روش اول، اگر شما عجله دارید، باید از مارکت یکی از اوردرها را بردارید. در این حالت، سیستم به طور خودکار این کار را انجام می‌دهد و شما فقط لازم است گزینه Avg Rate را انتخاب کنید تا با بهترین نرخ سود، یک وام سریع دریافت کنید.

روش2: در این روش شما یک اوردر می گذارید و باید صبر کنید تا یک تامین کننده حاضر باشه یک وام با همچین درصدی رو بهتون بده فقط لازم است که گزینه Custom Rate رو انتخاب کنید و مثل شکل پایین درصد بهره رو خودتون وارد کنید. باید حجم اوردرها رو ببینید و بررسی کنید که کاربرها با چه درصدی درخواست وام کردن و تامین کننده ها با چه درصد سودی وام می دهند.

در روش دوم، شما یک اوردر می‌گذارید و باید صبر کنید تا یک تامین‌کننده حاضر باشد وامی با درصد سود مشخصی را به شما اعطا کند. در این حالت، شما باید گزینه Custom Rate را انتخاب کنید و درصد سود مورد نظر خود را وارد کنید. قبل از این کار، شما باید حجم اوردرها را بررسی کنید و مشاهده کنید که کاربران با چه درصدی درخواست وام داده‌اند و تامین‌کنندگان با چه درصد سودی وام ارائه می‌دهند.

.

توجه داشته باشید که به دلیل اینکه این پلتفرم به صورت واسط عمل می‌کند، به بهره وام شما نیم درصد اضافه می‌شود.

آموزش مدیریت وام دریافتی

اگر از بخش مارکت وام را دریافت کنید یا اوردر بگذارید و توسط یک تامین‌کننده قبول شود، شما می‌توانید از بخش My Loans وام خود را مدیریت کنید.

.

با کلیک روی فلش مقابل هر وام، شما می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

.

1 Renew: در این قسمت شما می‌توانید برای پرداخت بهره وام اقدام کنید و همچنین می‌توانید وام خود را تمدید کنید. وام‌ها به صورت ۳۰ روزه هستند.

2 Payoff: از این قسمت هم شما می‌توانید وام خودتان را هر زمان که خواستید تسویه کنید.

3 Add Collateral: از این قسمت شما می‌توانید مقدار وثیقه یا ضمانت خود را افزایش دهید.

آموزش برداشت از پلتفرم بلامبارد

در پلتفرم بلامبارد، برای برداشت وام و سود دریافتی، شما می‌توانید از بخش Wallet و گزینه Withdraw ارزهای خود را برداشت کنید.

.

در بخش 1، باید نوع شبکه را برای برداشت انتخاب کنید. در بخش 2، می‌بایست مقدار ارزی که می‌خواهید برداشت کنید را وارد کنید و در بخش 3، آدرس والت خود را برای برداشت وارد نمایید.

آموزش دریافت سود ماهانه از تامین کننده شدن

این پلتفرم به صورت همتابههمتا (Peer-to-Peer, P2P) عمل می‌کند که شما می‌توانید هم وام دریافت کنید و هم به عنوان تامین کننده به دیگران وام بدهید. برای این که به بقیه کاربران پلتفرم وام بدهید و سود ماهانه دریافت کنید، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.

.

برای دریافت وام، به بخش Place Order و سپس قسمت Supply مراجعه کنید. در بخش ۱ یا همان ASSET، دارایی خود را انتخاب کنید و در بخش ۲، مقدار پولی که می‌خواهید به دیگر کاربران وام دهید را وارد کنید. در بخش ۳ نیز، دقیقاً مانند زمانی که وام می‌گیرید، دو گزینه Avg Rate و Custom Rate وجود دارد که می‌توانید نرخ سود مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در قسمت Avg Rate، شما به صورت مارکت دارایی خود را با 5% درصد وام می‌دهید. لطفا توجه داشته باشید که درصد مارکت همیشه در حال تغییر است.

.

در قسمت Custom Rate شما دارایی خود را با درصدی که وارد می‌کنید می‌توانید وام دهید. در این صورت، شما باید صبر کنید تا شخصی با آن درصدی که شما دارایی خود را وام می‌دهید، اوردر شما را بردارد.

نتیجه گیری

در مورد پلتفرم بلامبارد، می‌توان نتیجه گرفت که این پلتفرم یک بستر همتا به همتا (P2P) برای اعطای وام‌های ارز دیجیتال است. کاربران می‌توانند به عنوان تامین‌کننده وام به دیگران وام دهند و یا به عنوان وام‌گیرنده از دیگران وام دریافت کنند. پلتفرم این امکان را فراهم می‌کند که کاربران نسبت به نوع و شرایط وام‌دهی مورد نظر خود انتخاب داشته باشند.

.

.